Mobil Saha Satış Uygulaması (Android ve iOS)

Uluslararası araştırma şirketlerinin yaptığı araştırmalar gösteriyor ki; mobil cihazların kullanım oranı her geçen gün artıyor. Bu nedenle web sitelerinin de mobil cihazlarla uyumlu olması zorunlu hale geliyor.

Mobil bağlantıya sahip olan kullanıcı sayısı ise 71 milyon kişi yani nüfusumuzun %90’ının mobil aboneliği bulunmakta. Aktif mobil sosyal ağ kullanıcı sayımız ise 36 milyon yani nüfusumuzun %45’i mobil cihazlar üzerinden sosyal ağlara erişim sağlıyor.

Bu istatistikler bize gösteriyor ki bir web sitesinin mobil uyumlu olması artık bir tercih değil, mecburiyet. Söz konusu istatistiklerin mobil cihaz doğrultusunda yükselişe geçeceği, internet kullanım oranının mobil cihaz yönünde artacağını söylemek de hiç zor değil.

Mobil Uygulama (Android ve iOS) - Saha 7/24

Saha 7/24 ürünümüzü geliştirirken, sahada dolaşan satış ekiplerinin faaliyetlerini olabildiğince mobil satış uygulaması üzerinden yürütmelerini sağlamayı planladık. Satış performansı açısından, satış elemanının müşteri lokasyonunda olmasını, müşteri etkileşimini en üst seviyede sağlamak açısından uygulamanın temel amacı olarak görüyoruz.

Sahada dolaşan satış elemanlarının günlük rut planlarını girip bu rut performansının ölçeklenebildiği bir altyapı sağlamaya çalıştık. Müşteri konumunun GPS verisi ile Satış temsilcisinin GPS konumunu karşılaştırarak ziyaret konumu hakkında istatistiksel raporlamalar yapıyoruz.

Mobil satış uygulaması üzerinden, Satış elemanının satış performansını (up sell& cross sell) artırmak üzere müşteri alım verisini sağlıyoruz .Eğer burada doğru müşteri segmentasyonu yapılabilirse, müşteri segment tüketimine göre alternatif ürünleri satış temsilcisine öneriyoruz.

Pazarlama materyallerini (pdf, video, jpg, etc) dakikalar içinde sahada satış elemanlarıyla paylaşmanız da Saha 7/24 üzerinden mümkün.

Satış operasyonundaki bir diğer kritik konunun da tahsilat süreçleri olduğunu görüyoruz. Müşterinin cari riskini takip etmek, neredeyse satış gerçekleştirme kadar kritik bir süreç. Satış elemanları satış yaparken müşterinin riskinden haberdar olmalı. Saha 7/24 dışında bir uygulama kullanılıyorsa bu uygulama ile tam bir entegrasyon sağlayıp, müşterinin cari riskini kendi mobil uygulamamız üzerinden göstererek satış elemanlarının haberdar olmalarını sağlıyoruz.

İçerik Etiketleri: