Satış ve Pazarlama

Satış bir süreçtir. Bu süreç birbirini takip eden adımlar ve her adımda kullanılan belirli teknikler ve stratejiler içerir. Bu süreci Müşteri geliştirme ve Satış gerçekleştirme şeklinde iki ana başlık olarak özetleyebiliriz. Klasik bir satış otomasyon uygulaması, satış ve pazarlama süreçlerine ilişkin asgari bu altyapıyı sağlamak zorundadır.

Müşteri geliştirme; “Potansiyel müşterileri bulmak ve onlarla temasa geçmek”

Satış kanalı oluşturmak, potansiyel müşterilere ulaşmak ve müşteri etkileşimini sağlamak satış sürecinin en çok takip gerektiren süreci. Saha 7/24, potansiyel müşteri (lead) oluşturma, fırsat takibi , etkinlik takibi yapabileceği tüm aktivitelerini takip edeceği Müşteri İlişkileri Yönetimi altyapısı sağlar. Sahadan gelen öneri ve şikayetlerin bir süreç olarak takip edilmesi raporlanması müşteri memnuniyetini sağlamak açısından önemlidir.

Yeni lansmanı yapılan bir ürün penetrasyonu için müşteri bilgilendirmesi kritik bir süreçtir. Burada oluşturulacak pazarlama materyallerini (pdf, video, jpg, etc) dakikalar içinde sahada satış elemanlarıyla paylaşmanız Saha 7/24 üzerinden mümkün.

Satış gerçekleştirme; “Müşteriye sunum yaptığımız zaman”

Satış elemanın satış performansını (up sell& cross sell) artırmak üzere müşteri alım verisini satış elemanına herhangi bir efor sarfetmesine gerek kalmadan otomatik olarak raporluyoruz. Eğer burada doğru müşteri segmentasyonu yapılabilirse, müşteri segment tüketimine göre alternatif ürünleri satış temsilcisine öneriyoruz. Bu özellikleriyle Saha 7/24 satış gücü uygulaması ötesinde bir avantaj sağlıyor.

Satış ve pazarlamadaki farkımız - Saha 7/24

Rut takibi, stok yönetimi ve daha birçok modül ile satış ve pazarlamada proaktif davranmanızı sağlıyoruz. Bulut alt yapısı ve ERP sistemleri ile entegre olabilen Saha 7/24, şirketinizi daha etkin kullanmanıza yardımcı olacaktır.

Satış hedeflerinizin ve yatırımlarınızın takibi için artık günlerinizi harcamanıza gerek yok. İşinizi kolaylaştıracak birçok modülle hizmetinizdeyiz.

  • Satış Temsilcilerine/Plasiyerlere belirlenen ürün segmentlerinde dönemsel hedef girebilir ve kolayca takip edebilirsiniz
  • Yatırımlı müşterilerinizin anlaşma hedeflerini, tonaj ve ciro taahhütlerini takip edebilirsiniz
  • Teslimatlarınızı planlayabilmeniz için satış bölgeleri tanımlayabilirsiniz
İçerik Etiketleri: